08-ux-ref
26
مرداد

این دوره مرجع به این دلیل طراحی و اجرا شد که بسیاری از علاقمندان که قصد دارند وارد دنیای جذاب طراحی تجربه کاربر شوند با چالشهایی بسیار جدی در پروژه‌های واقعی مواجه می‌شوند و به چیزی فراتر از صرفا دانش‌های تئوری و سرفصلهای کلاسیک نیاز دارند.
چیزی که در دنیای واقعی و بازار کار اتفاق می‌افتد و چالش‌ها و مشکلاتی که در پروژه‌های واقعی باید توسط طراحان تجربه کاربر حل شده و بدون شک با آنها بصورت جدی برخورد خواهند کرد، معمولا چیزی نیست که در دوره‌های آموزشی مشابه به آن اشاره شود.

از این رو تصمیم گرفتیم تا دوره‌ای فراتر از سرفصل‌های تکراری و کپی منابع موجود را طراحی کنیم. چیزی که بتواند علاوه بر تامین دانش و تخصص کاملا جامع و همه جانبه از مسیر تبدیل شدن به یک طراح تجربه کاربر حرفه‌ای ، بتواند برای کار و فعالیت واقعی نیز آمادگی کافی داشته باشند.

واقعیت اینست که چیزی که در بازارکار ( داخلی و خارجی ) اتفاق می‌افتد ، عمدتا فاصله و تفاوتهای جدی با آن چیزی که در فضای کلاسیک و آکادمیک رخ می‌دهد وجود دارد. گاه بسیاری از متدها و راهکارها در شرایط مختلف پروژه‌ها نیازمند تغییر و نوآوری هستند و این نیازمند درک متفاوت و عمیق‌تر متخصصین این موضوع از مباحث مورد نیاز در دنیای طراحی تجربه کاربر می‌باشد. از طرفی تعاملات با تیم‌ها و کارفرما نیز از مسایلی است که عمدتا تاثیر بسیار جدی بر روند این موضوع داشته و گاه میتواند به بهبود روند و نتایج کمک بسیار جدی کند و در مقابل عدم تجربه و شناخت کافی از این مسایل نیز ممکن است موجب پیدایش چالش‌های بسیار جدی و دشواری‌های عمیقی باشد.

همچنین در این دوره‌ با بررسی شرایط مختلف در پروژه‌های گوناگون ، سعی کردیم تا دیدگاه و نگرش جامع‌تری را برای دانشجویان این دوره فراهم کنیم تا متوجه تفاوت رفتار و عملکرد در شرایط مختلف و پروژه‌های گوناگون باشند .

یکی دیگر از موارد کلیدی در این دوره ، توجه به عمق و واقعیت عملکرد متدها و فعالیتهای یک UX Designer در سطحی عمیق‌تر و جامع تر ، نسبت به صرفا مطرح کردن چند راهکار و سرفصل رایج ، بوده است. به این معنی که انتظار داریم دانشجویان این دوره بتوانند در بالاترین سطح ممکن ، با شناخت واقعی و دقیق از دلایل وجودی هر مبحث، بتوانند در شرایط مختلف توانایی خلاقیت و بهبود هر نوع از عملکرد را داشته و در خلق نتایج فوق‌العاده ، به بهترین شکل ممکن ، ظاهر شوند.

این دوره بدلیل شیوه ویژه پشتیبانی و همراهی دانشجویان و مدرس دوره، با شرایط ویژه و محدودیت در پذیرش برگزار می‌شود و برخلاف دیگر دوره‌های موجود ، امکان پذیرش دانشجوی نامحدود در این دوره ممکن نمی‌باشد و در هر دوره برگزاری فقط تعداد محدودی دانشجو امکان ثبت نام و شرکت را خواهند داشت.

دومین «دوره مرجع متخصص طراحی تجربه کاربر» در خرداد ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد و در طول بیست هفته ، علاوه بر دستیابی به سطح جامعی از دانش تخصصی ( معادل یک دوره دو ساله ) امکان تجربه کاری و مهارتهای تکمیلی ( که در واقع حاصل تجربه نزدیک به بیست ساله مدرس این دوره می‌باشد ) نیز برای دانشجویان دوره فراهم خواهد بود.

دانشجویان برتر و فعال در هر دوره ، در صورت تمایل میتوانند بلافاصله در پروژه های داخلی و بین المللی شروع به کار کنند و شرکت در این دوره بعنوان اعتبار و رزومه کافی برای شروع فعالیت حرفه‌ای ایشان ، قابل استناد و استفاده خواهد بود.

محتوای دوره

مجموع:38 درس زمان: 20 هفته

چه چیزی خواهید آموخت

این دوره برای همه علاقمندان به طراحی تجربه کاربری یک فرصت شروع عالی است. چرا که علاوه بر آموزش تمام فرایندها و نکاتی که در مسیر یادگیری این علم ارزشمند نیاز دارید، به مفاهیمی عملی و کاربردی در مسیر موفقیت یک طراح تجربه کاربری بصورت کامل خواهیم پرداخت. در اینجا بصورت گام به گام با مسیر اجرای طراحی تجربه کاربری از ابتدا تا پایان آشنا خواهید شد و همه آنچه در این مسیر نیاز دارید را میاموزید. این مسیر بر اساس یک نقشه راه عملی و کاربردی تدوین شده تا کامل ترین عناوین مورد نیاز را برای رسیدن به جایگاه تخصصی شما بعنوان یک طراح تجربه کاربری فراهم سازد.


این دوره بصورت جامع و کامل، تمام جزییات تخصصی در دنیای طراحی تجربه کاربر را برای شما تشریح داده و در طول دوره با همه آنچیزهایی که برای تبدیل شدن به یک متخصص حرفه‌ای در این حوزه نیاز دارید، مواجه خواهید شد.

تمرکز این دوره بر شیوه‌های کاربردی و عملی در پروژه‌های واقعی بوده و علاوه بر سرفصل‌های رایج و موجود در دوره‌های مشابه، حاصل تجربه کاری مدرس دوره در پروژه‌های مختلف داخلی و خارجی بوده است.

پیش نیاز این دوره

این دوره پیش نیاز ندارد و تمام مفاهیم از بنیادی‌ترین سطح آموزش داده خواهد شد.

مدرس

موسس و مدرس dDexine

12,000,000 تومان

شروع دوره دوم - خرداد ۱۳۹۹

طول این دوره ۲۰ هفته است


این دوره بدلیل شیوه ویژه پشتیبانی و همراهی دانشجویان و مدرس دوره، با شرایط ویژه و محدودیت در تعداد پذیرش دانشجو برگزار می‌شود.

دانشجویان دوره میتوانند بلافاصله در پروژه های داخلی و بین المللی شروع به کار کنند و این دوره بعنوان رزومه معتبر برای فعالیت حرفه‌ای، قابل استناد خواهد بود.